La nostra escola de música estrena pàgina web, benvinguts!

 

¡Comencem els preparatius del 40 aniversari de Diaula!

 
La nostra escola de música estrena pàgina web, benvinguts!

La nostra escola de música estrena pàgina web, benvinguts! El proper any, Diaula complirà 40 anys i hem volgut començar els preparatius de la celebració creant una nova pàgina que reculli i reflecteixi el que som com a centre d’educació musical: la nostra trajectòria, valors, objectius, programes d’estudi, activitats i, sobretot , la passió per la música de tots els que conformem Diaula, tant de l’alumnat com del professorat.

El Programa Artístic i el Programa Lúdic

 
La nostra escola de música estrena pàgina web, benvinguts!

Els que encara no ens coneixeu i heu arribat fins aquí buscant una escola en la qual aprendre música, veureu que a Diaula impartim dos programes d’estudi diferents amb l’objectiu que qualsevol persona que vulgui formar-se (a qualsevol edat) trobi la possibilitat de fer-ho en funció dels seus objectius i disponibilitat horària: el Pla Artístic va dirigit a aquells alumnes que desitgen rebre una formació completa i rigorosa que els permeti preparar-se per a les proves d’accés als conservatoris, sense renunciar per això a l’aprenentatge lúdic. Aquest programa consta de 3 nivells (nivell de sensibilització, nivell elemental i nivell mitjà) i exigeix ​​una dedicació de 4 hores setmanals dividides en dos dies. El Programa Lúdic està dissenyat per a usuaris que estan interessades exclusivament en un o diversos dels mòduls que conformen el Pla Artístic i que disposen de menys temps a la setmana: és a dir, que volen estudiar només cant, un instrument o apuntar-se a una coral . Aquests alumnes poden decidir quantes hores a la setmana volen dedicar a l’estudi.

Algunes novetats de la nova pàgina web de Diaula

 
La nostra escola de música estrena pàgina web, benvinguts!

Els que ja formeu part de la nostra escola de música, trobareu algunes novetats pensades per facilitar la comunicació entre tots: un calendari d’activitats en el que anirem incloent les dates de les audicions, cantates, concerts, classes magistrals, etc., un bloc de notícies i una intranet a la qual podreu accedir per compartir arxius amb els vostres professors. El proper curs tornem a oferir el programa d’estudis de Producció musical (enregistrament, edició, mescla i producció musical) i, a més, iniciarem el Programa de Formació de DJ (us informarem més endavant sobre aquest últim). Us convidem a subscriure-us a la newsletter (a la home de la pàgina) per poder enviar-vos les properes novetats. Des d’aquí us agraïm a tots que formeu part de la nostra escola de música. Benvinguts de nou!

Afegir un comentari

Límite de tiempo se agote. Por favor, recargar el CAPTCHA por favor.

* Si us plau, empleneu tots els camps correctament